Про школу

У 1920 році в одному з заводських будинків була відкрита Старо-Ободівська початкова школа (1~2 клас), в якій була створена піонерська організація.

В школі навчалося 60 учнів, першою вчителькою була Білаш Марія Олександрівна. Тут була добре організована позакласна робота: працювали гуртки художньої самодіяльності та драматичний гурток.

У 1934 двокласна школа стала семирічною. Директором школи до 1938 року був Дмитрик Антон Ілліч, який з 1938 до 1941 р. працював методистом Ободівського РВНО. Загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни.

З 1936 до 1941рр. в школі навчалось 325~400 учнів: працювали у дві зміни, парти стояли навіть у коридорі. В цей час у школі працювало 16 вчителів і старший піонервожатий. Шкільна бібліотека нараховувала 3500 примірників книг. У роки війни окупанти перетворили приміщення школи на склад боєприпасів та обмундирування. Під час відступу окупанти підпалили приміщення школи.

У 1944 році почалась відбудова приміщення і відновилося навчання у школі. Директором тоді був Дем'яненко Фадей Іванович. Вчителями: Белінська Антоніна Володимирівна, Грушка Любов Дорофіївна, Смульська Олександра Сергіївна та інші. Активну допомогу у відбудові шкільного приміщення надав цукровий завод (директори Ковернега та Бірюков). На початку 50-х років у школі побудована і обладнана навчальна майстерня.

У 1957 році в школі працювало 9 класів, в яких навчались 284 учні.    За період з 1957 до 1992 року у школі змінилось три директори: Сіроха Ліза Кузьмівна, Балухатий Іван Григорович та Карпенко Микола Карпович; працювало 20 вчителів: Шестак Ганна Авксентіївна, Балухатий Іван Семенович, Льос Ольга Никифорівна, Москалик Іван Тимофійович, Масний Андрій Степанович, Лісковчик Настасія Прохорівна.

У школі була добре налагоджена спортивна робота, учні часто займали призові місця на районних змаганнях.

У 1989 році Ободівська восьмирічна школа стала дев'ятирічною. Директором школи тоді був Карпенко Микола Карпович, завучем Гончар Ганна Захарівна.

З 10.01.1992 року директором школи призначено вчительку російської мови і літератури Боднар Елеонору Василівну. Вона вчитель-методист, відмінник освіти України, має вищу кваліфікаційну категорію. З її приходом змінився стиль керівництва, змінився естетичний вигляд класних кімнат. Було створено дитячий хоровий колектив «Дзвіночок» під керівництвом Кухара Анатолія Дмитровича, який налічував більше 50 чоловік, було створено квартет хлопчиків та ансамбль дівчаток. Пізніше хоровий колектив очолив вчитель музики і співів Сутика Василь Миколайович, з приходом вчителя музики Оголенка Василя Володимировича було створено хоровий колектив працівників школи «Первоцвіт», який неодноразово брав участь як в районних, так і в обласних оглядах художньої самодіяльності. З цікавим зворушливим репертуаром виступало тріо у складі: Боднар Е.В., Городенської Т.В. та Оголенко В.М.

Вчителів Дем'янюк Н.Ф., ДребніцькуЛ.Д., Городенську Т.В., Боднар Е.В. було нагороджено значком «Відмінник освіти України». Вчителям початкової ланки Дем'янюк Н.Ф., Дребніцькій Л.Д. було встановлено І кваліфікаційну категорію, а директору школи Боднар Е.В. ~ вищу кваліфікаційну категорію та звання «Вчитель-методист». Зараз у школі з 1-ю кваліфікаційною категорією працюють: Римарчук М.П. ~ вчитель образотворчого мистецтва, Стороженко Н.В. ~ вчителька математики, з вищою ~ Курбакова Н.П., Городенська О.І., також їм присвоєно звання «Старший вчитель».

Багато випускників школи працюють за межами області та в рідному селі.